Dossier preventief fouilleren

Ons doel

De politie stopt met preventief fouilleren. Als de politie tóch preventief gaat fouilleren, dan zouden er waarborgen moeten zijn voor gelijke behandeling bij het aanwijzen van een veiligheidsrisicogebied. Er moet een kwalitatieve en kwantitatieve monitoring van de preventief fouilleeracties uitgevoerd worden en de politie moet zich houden aan het wettelijke uitgangspunt dat preventief fouilleren ‘zonder aanzien des persoons’ gebeurt.

De logica van preventief fouilleren is onverslaanbaar. Veel wapens gevonden? Het werkt: de stad is veiliger geworden door wapens van straat te halen! Geen wapens gevonden? Het werkt: de stad is veiliger geworden omdat iedereen zijn wapens thuis laat.

Controle Alt Delete

Hoe moet het dan wel?

Idealiter: stop met preventief fouilleren. Ga informatiegestuurd te werk en organiseer wapeninleveracties. Zet de politie in voor zaken waarvoor burgers al aangifte hebben gedaan en die op de plank blijven liggen vanwege een capaciteitsgebrek.

Artikelen over preventief fouilleren